Misia konferencie
Náš cieľ
Spíkri na konferencii
Martin Kuruc
vysokoškolský pedagóg, lektor, expert na vzdelávanie
Martin pôsobí ako pedagóg na Katedre pedagogiky a sociálnej pedagogiky, PF UK v Bratislave. Venuje sa hlavne témam sebaregulácie a motivácie žiakov. V pedagogickej činnosti sa sústredí na oblasť pedagogickej diagnostiky a alternatívnych koncepcií vo vzdelávaní. Tiež vedie tréning komunikačných zručností pre učiteľov a tréning zážitkovej pedagogiky.
Katka Medvecová Plichtová
Certifikovaný kouč svetovej organizácie Gallup na rozvoj talentov a silných stránok
Katka pôsobila 16 rokov v poisťovníctve, odkiaľ má bohaté skúsenosti z korporácií a obchodu. Zažila ako efektívne môžu spolupracovať tímy a stavať na silných stránkach jednotlivcov, či celého tímu, a dosahovať tak jedinečné výsledky. Ako Gallup – Certified Strengths kouč pomáha jednotlivcom aj tímom rozvíjať ich talenty, aby lepšie spoznali samých seba a dosiahli tak pozitívne zmeny v práci, aj v osobnom živote.
Rudolf Tesár
Edtech podnikateľ, tréner a kouč, vizionár
Rudolf je Edtech podnikateľ, tréner a kouč, vizionár, spolutvorca aplikácií zvyšujúcich výkonnosť a učenie tímov. Tvoril tréningové programy pre rôzne veľké firmy a spoločnosti. V súčasnosti sa zameriava na dve oblasti: dizajn a vývoj aplikácií umožňujúcich tímové učenie založené na empatii, kolektívnej inteligencii, akčnom učení a spätnej väzbe. Jeho druhou profesionálnou vášňou je budúcnosť individuálneho a tímového rozvoja obohateného o rozšírenú realitu.
Iva Kleinová
Úrad vlády SR, Riaditeľka odboru stratégie, Sekcia výskumu, vývoja a inovácií
Iva vedie prípravu Národnej stratégie pre výskum, vývoj a inovácie na Úrade vlády. V minulosti pôsobila v privátnom sektore (McKinsey&Company, HB Reavis), vzdelávaní (LEAF, CERGE-EI) a verejnej sfére (Ministerstvo financií SR, Fire Deparment of New York, UNDP). Pôsobila ako zástupkyňa splnomocnenca pre vedomostnú ekonomiku na Ministerstve financií SR. Vyštudovala bakalára na Princeton University a verejnú správu na Columbia University v USA.
Vladimír Šucha
vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, vedec, vysokoškolský pedagóg, manažér
Vladimír je vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Bol predsedom Rezortnej koordinačnej skupiny pre európske záležitosti Ministerstva školstva SR. Bol členom slovenského tímu, ktorý v Bruseli vyjednával vstup Slovenska do EÚ. Spoluzakladal Agentúru na podporu výskumu a vývoja v Bratislave, ktorú krátko viedol ako riaditeľ. Pracoval pre Európsku komisiu v Bruseli, kde tiež pôsobil ako riaditeľ direktoriátu pre vzdelávanie a kultúru. Stal sa generálnym riaditeľom Spoločného výskumného centra EK a najvyššie postaveným slovenským euroúradníkom. V roku 2021 bol vyslaný EK do UNESCO v Paríži.
Daniela Daubnerová
certifikovaná trénerka a koučka, dizajnérka rozvojových projektov
Daniela sa v oblasti rozvoja ľudí a firiem pohybuje už 20 rokov. Je architektkou a trénerkou transformačných a rozvojových projektov zmeny pre slovenské a medzinárodné firmy, supervízorkou trénerov, senior koučka. Vedie workshopy a tréningy pre rozvoj manažmentu a leadershipu, rozvoj osobnej stability, zavádzanie zmeny. Venuje sa tiež budovaniu tvorivých komunít a start up pre transformáciu v školstve.
Štefan Hanus
lektor, konzultant, kouč v oblasti profesijného a osobného rozvoja
Štefan si v minulosti prešiel cestou od procesného inžiniera, inžiniera kvality, manažéra výroby až po generálneho riaditeľa v nadnárodnej spoločnosti. Má skúseností v oblasti vedenia tímov ľudí, riadenia zmien, projektového riadenie transferov výroby. Posledných 5 rokov pôsobí hlavne v oblasti vzdelávania dospelých. Je lektorom vzdelávacieho programu Bilancia Kompetencií v zmysle metodiky FECBOP.
Tomáš Horváth
riaditeľ odboru podpory neformálneho vzdelávania v NIVAM, spoluzakladateľ sobi.eco
Tomáš je riaditeľ odboru podpory neformálneho vzdelávania v Národnom inštitúte vzdelávania a mládeže (NIVaM). Pôsobil v rôznych sektoroch a má skúsenosti s projektmi z Európy, Severnej Ameriky a Afriky. Je zakladateľom eko-sociálnej značky sobi.eco. Pôsobil ako manažér pre zmenu politík v Platforme mimovládnych rozvojových organizácií, koordinoval projekty UNICEF, spolupracoval ako odborný garant na Ministerstve zdravotníctva SR.
Adam Brocka
dizajnér služieb a zákazníckej skúsenosti, certifikovaný tréner metódy Design Thinking
Adam je service designer a nadšenec kvalitných služieb. Organizáciám pomáha pri zlepšovaní služieb, rozvíjaní kultúry orientovanej na zákazníka a tréningoch inovačných zručností. Spoluzaložil komunitu Service Design CZ SK a štúdio Kiuub. Má za sebou spolupráce s firmami ako KROS, VSE, Tatra banka, ale aj samosprávami ako Mesto Trnava, Trnavský samosprávny kraj alebo Mesto Bratislava.
Richard Roštecký
spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ Touch4IT
Richard je jedným zo zakladateľov rastúcej spoločnosti Touch4IT, ktorá sa primárne zameriava na vývoj mobilných a webových aplikácií. Špecializuje sa na navrhovanie a tvorbu softvéru zameraného na najlepšie možné inovatívne riešenia, ktoré prinášajú najvyššiu kvalitu finálneho produktu. Veľkú časť jeho práce tvorí vedenie a riadenie ľudí v tíme. Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam dokáže ľudí naviesť tým správnym smerom a motivovať k zlepšeniu ich pracovného výkonu.
Dagmar Môťovská
garantka vyučovania Hejného metódy na Slovensku, učiteľka, lektorka
Dagmar je odbornou garantkou vyučovania a lektorovania Hejného metódy na Slovensku. Okrem toho je učiteľkou matematiky a informatiky pre žiakov a študentov rôzneho veku až po učiteľov a rodičov. Je školiteľkou pedagogických zručností a lektorkou kurzov na rozvoj tímovej spolupráce, komunikácie, vedenia ľudí či motivácie. Má skúsenosti s vyučovaním na viacerých školách, tiež pracovala vo finančníctve, aj ako projektová manažérka v softvérovej firme.
Tatiana Mate Zini
spoluzakladateľka jazykovej školy Language House, učiteľka anglického jazyka
Tatiana je pôvodom Brazílčanka, študovala a pôsobila v Bostone, New Yourku a Dubline. V roku 2014 spoluzaložila súkromnú jazykovú školu Language House, ktorá sa špecializuje na výučbu cudzích jazykov metódou “Living and Learning”. V jazykovej škole pôsobí ako metodický a pedagogický koordinátor a zároveň školiteľ učiteľov. Počas svojej 20 ročnej pedagogickej praxe vytvorila jedinečnú zážitkovú metódu vyučovania angličtiny mladších detí.
Eva Slávičová
spoluzakladateľka jazykovej školy Language House
Eva vyštudovala prekladateľstvo a tlmočníctvo anglického a ruského jazyka. Pôsobila v Anglicku, Grécku, Dubaji a vďaka zamestnaniu v Emirates Airlines precestovala celý svet. V roku 2014 spoluzaložila jazykovú školu Language House, ktorá sa špecializuje na výučbu cudzích jazykov metódou “Living and Learning”. V Language House pôsobí ako finančná a školská koordinátorka.
Daniela Gubková
pedagóg, riaditeľka CZŠ s MŠ Jána Krstiteľa, lektorka Hejného metódy
Daniela je riaditeľkou CZŠ s MŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom a zároveň je aj jednou zo zakladatelov tejto školy, ktorá sa snaží prinášať novú klímu a inovácie do školstva. Vo svojej pedagogickej praxi sa inšpiruje vzdelávacími systémami zo zahraničia. Navštívila školy vo Fínsku a v New Yorku. Podporuje inovácie vo vzdelávaní nielen v škole, ale aj v rámci vzdelávania učiteľov celého Slovenska prostredníctvom Indície, n.o., kde pôsobí ako certifikovaná lektorka Hejného metódy vyučovania matematiky.
Tatiana Gulíková
zástupkyňa riaditeľky CZŠ s MŠ Jána Krstiteľa, učiteľka anglického jazyka
Tatiana je zástupkyňou riaditeľky v CZŠ s MŠ Jána Krstiteľa a zároveň učiteľkou anglického jazyka. Zameriava sa na učenie angličtiny zážitkovou metódou pomocou inprovizačných a drama techník. Je presvedčená, že metóda CLIL (Content and Language Integrated Learning), integrované tematické vyučovanie nejazykových predmetov, pomáha deťom naučiť sa cudzí jazyk prirodzeným spôsobom. Zúčastnila sa viacerých učiteľských akadémií programu Erasmus+, ktoré poskytujú príležitosti pre mobilitu učiteľov, ich vzdelávanie a výmenu poznatkov. V minulosti pracovala na rôznych projektoch z oblasti globálneho a humanitárneho vzdelávania.
Norbert Maur
senior programový manažér Nadácia Pontis
Norbert vedie v Nadácii Pontis program Generácia 3.0, ktorý pomáha šíriť inovatívne vzdelávacie prístupy do slovenských škôl. Zodpovedá za odborné vedenie programu, celkový manažment aktivít a koordináciu zapojených stakeholderov. Aktuálne sa tiež venuje rozvoju nástrojov na podporu sociálnych inovácií – sledovanie dopadu, akcelerátory, či mapovanie sociálnych inovátorov.
Miriam Šelepová
projektová manažérka Nadácia Pontis
Miriam vedie v Nadácii Pontis rozvojový vzdelávací program Budúcnosť INAK pre deti od 11 do 14 rokov zameraný na rozvoj podnikavosti, digitálnych a mäkkých zručností. Zabezpečuje obsahovú časť zameranú na vzdelávanie a prácu s účastníkmi, rozvíja mentorský program pre vysokoškolských študentov a medzisektorovú spoluprácu pri šírení programu. Dlhoročne sa venuje neformálnemu a zážitkovému vzdelávaniu.
Juraj Hipš
odborník na vzdelávanie, bývalý učiteľ, lektor a tvorca inovácií
Juraj založil mimovládnu vzdelávaciu organizáciu Živica, komunitnú školu na zaježovských lazoch, program pre nadaných mladých ľudí Sokratov inštitút ako aj pedagogický program Komenského inštitút. Stál pri zrode ceny Učiteľ Slovenska, ktorá oceňuje kvalitných pedagógov a je súčasťou prestížneho medzinárodného ocenenia Global Teacher Prize. Za prácu v oblasti školstva získal Cenu MOST za dlhodobý prínos vo vzdelávaní, Nadácia Orange mu udelila cenu za občiansku angažovanosť a Ashoka foundation s Nadáciou Pontis ho zaradili medzi významných sociálnych inovátorov Slovenska.
Katarína Kretter
riaditeľka oddelenia komunikácie, OZV ENVI – PAK
Katarína vyštudovala marketingovú komunikáciu a anglický jazyk na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Pôsobila v komunikačných a reklamných agentúrach, v ktorých sa venovala technológiám a zdravotníckym témam. Od roku 2008 venuje svoju energiu a skúsenosti organizácii zodpovednosti výrobcov ENVI – PAK, pôsobiacej v oblasti odpadov, životného prostredia a udržateľnosti. Vedie v nej tím komunikačných a marketingových expertov.
Juraj Michalík
generálny riaditeľ výrobného závodu VELUX v Partizánskom
Už viac ako 20 rokov pracuje vo výrobnom prostredí medzinárodných priemyselných firiem. Súčasťou dánskej spoločnosti VELUX sa stal v roku 2008. Získané manažérske a líderské schopnosti uplatňuje najmä pri realizácií firemných stratégií v lokálnych podmienkach, s lokálnymi zamestnancami a komunitami v regióne. Je zameraný na dlhodobý rozvoj ľudí, neustále zlepšovanie procesov a biznisu.
Pavol Žatko
zakladateľ firmy Bioplant
Pavol Žatko je ovocinár srdcom aj dušou už vyše 30 rokov. Svoje skúsenosti pretavuje do firmy Bioplant v Ostraticiach, ktorú založil a vedie. Jeho snahou je robiť región hornej Nitry znesiteľnejším a romantickejším miestom pre život. Aj preto sa angažuje v rôznych komunálnych projektoch. Najnovšie rekonštruuje ruinu kaštieľa v obci Vysočany, kde chce obnoviť vinársku tradíciu.